Afscheid Netty Hengeveld

Gedicht

Voor de mensen die niet aanwezig konden zijn in mijn afscheidsdienst is hier het gedicht te lezen dat ik voor u allen schreef. Ik wens u/jullie het volgende toe:

Ik wens je vleugels van vrede

te midden van stormen en orkanen.

Ik wens je kalme krachten

en hemelse lichten in diepe, donkere nachten.

Ik wens je het geluk van vreugdetranen,

een houvast in hoop-die-nooit-zal-wijken.  

Ik wens je het stille vertrouwen dat Gods hand

altijd verlangend naar jou zal blijven reiken.                                                                             

© 2024 Netty Hengeveld

Een groet in verbondenheid van Netty Hengeveld

Zoals u allen reeds heeft vernomen zal Netty Hengeveld onze gemeente per 1 februari gaan verlaten en aan de slag gaan als pastor in de PG Halle. Het vertrek van Netty was voor ons ook een verrassing, maar wij hebben alle begrip voor haar keuze om deze nieuwe uitdaging aan te gaan. Of zoals Netty het zo mooi verwoordde, ‘Ook al voel je je geworteld, toch krijgt het leven soms een andere wending, of pak je een andere afslag. Niet alle wegen zijn goed voor mij. Eigenlijk is er maar één die goed is voor mij, dat is de weg die het sterkst aansluit bij wie ik in het diepst van mezelf ben.’

Maar dat neemt niet weg dat wij haar als collega’s, ambtsdragers en gemeenteleden gaan missen. Haar warmte, rust, luisterend oor en bemoedigende woorden zijn voor velen van u tot steun geweest.

Maar ook haar humor, nuchterheid, accurate werkwijze en collegialiteit zal worden gemist.

Zij laat een lege plek achter in onze gemeente en in haar wijk.

Namens alle ambtsdragers en collega’s willen wij Netty op voorhand al bedanken voor al het werk dat zij verricht heeft voor onze gemeente en haar wijk in het bijzonder.

Wij wensen haar heel veel plezier, geluk, succes en Gods zegen toe bij haar nieuwe taak die op haar wacht in Halle.

Op 12 januari a.s. zullen wij in de Oude Helenakerk, tijdens de ochtenddienst, afscheid van Netty nemen.

Na afloop van de kerkdienst krijgt u als gemeentelid ook de mogelijkheid om persoonlijk afscheid van haar te nemen.

kerkenraad PG Aalten

 

 Afscheidsdienst

 In het laatste KerkVenster staat vermeld dat ds. Elizabeth van Deventer de afscheidsdienst van Netty Hengeveld zal leiden. Dat is niet juist Netty Hengeveld zal daar zelf in voorgaan.

   Hierboven hebt u kunnen lezen dat op 12 januari as. mijn afscheidsdienst zal worden gehouden (met na afloop een informeel samenzijn in zaal Elim). Het voelt gek om telkens weer afscheid te moeten nemen in persoonlijke gesprekken of na bijeenkomsten. Langzamerhand begin ik een beetje naar het afscheid toe te groeien, al went het nog niet helemaal. Ik merk dat ik in de loop der jaren behoorlijk verknocht ben geraakt aan de Protestantse Gemeente in Aalten, aan u allen die deze gemeente vormen. Maar intussen heb ik ook al hele fijne gesprekken met de Protestantse Gemeente Halle en met de collega’s van de naburige Protestantse Gemeente Varsseveld/Sinderen. Dat voelt allemaal heel dubbel. Je kunt dan ook wel zeggen dat ik momenteel met één been in Aalten en met één in Halle sta, met één been in het oude, vertrouwde jaar en met één been reikend naar wat het nieuwe jaar me zal brengen.

Misschien geldt dat voor u ook wel: dat u op twee gedachten hinkt: mijmerend over het goede dat er afgelopen jaar is geweest en met spanning vooruitkijkend naar wat het nieuwe jaar zal brengen. Ons nieuwe kerkelijk jaar is trouwens al begonnen op de eerste adventszondag. Elke week branden we een extra kaarsje, overwegende en hopende dat het licht dat Christus in deze wereld bracht zal groeien. De uiterlijke tekens daarvan zijn nog lang niet zo zichtbaar als we hadden gehoopt, maar we mogen het vertrouwen niet opgeven dat God ooit alles in allen zal zijn.