Jeugd en gezin

Ik vraag me af…
Vraag jij je ook wel eens af wat geloven eigenlijk is? Waarom de één dit gelooft en de ander dat? En wat je zelf eigenlijk gelooft? Vraag jij je wel eens af of God bestaat? En wie of wat of waar God dan is? En wat de Bijbel ons (nog) te zeggen heeft? We leven nu toch in een hele andere tijd? En zo zijn er nog veel meer vragen te bedenken waarop niet zomaar een antwoord is: denkvragen, trage vragen.
Als je zulke vragen hebt dan is de Kliederkerk en het Rijk van Verwondering echt iets voor jou! Want bij de Kliederkerk en het Rijk van Verwondering gaat het niet om kennis overdracht, maar om samen na te denken over belangrijke (geloofs)vragen. En dat allemaal op een creatieve manier, spelenderwijs. Want je kunt over God praten en zo proberen te vertellen wie God is, maar God kan ook ontdekt worden in een spel van zoeken en vinden, luisteren en praten, creëren en verwonderen,
stilte en ontmoeting…

Oppasdienst (0-4 jaar)

In de PG Aalten is er oppasdienst voor de allerkleinsten. Voor de Zuiderkerk is dat in zaal 2, voor de Oude Helenakerk is dat in Elim. Kinderen zijn dus altijd welkom.

Meer informatie over de oppasdienst? Heidi.ebbers@pgaalten.nl

Kindernevendienst:

Voor kinderen van 4-12 jaar is er elke week kindernevendienst, behalve op de zondagen dat er Kliederkerk is.

Met de kindernevendienst willen we de kinderen zoveel mogelijk bij de kerk betrekken. Vieren doe je tenslotte samen. De kinderen gaan met (groot)ouders of begeleiders naar de kerk. En op het moment dat het daar ‘te moeilijk’ wordt, verlaten ze de kerkzaal om op hun eigen plek aan de slag te gaan met het Bijbelverhaal of thema van die zondag. Er wordt een verhaal verteld en daarna volgt de verwerking middels een gesprek, spelletje, knutselwerkje enz. Voor de zegen komen de kinderen weer terug in de kerk. 

Meer informatie over de kindernevendienst? Heidi.ebbers@pgaalten.nl

Kliederkerk:

Elke 4e zondag van de maand (behalve in de zomervakantie) is er in de Zuiderkerk Kliederkerk. Kliederkerk is een feestelijke en creatieve manier van kerk-zijn waarin jong en oud samen de Bijbelverhalen ontdekken. Kliederkerk bestaat uit drie delen: samen ontdekken, samen vieren en samen ontmoeten. Er staat een Bijbelverhaal of bijbels thema centraal.

Hoe ziet een Kliederkerkochtend eruit?

  • Je kunt binnenlopen vanaf 9.30 uur.
  • Bij de ingang word je welkom geheten en mag je een naamsticker opdoen.
  • Van 9.30 uur – 10.30 uur zijn er in de verschillende zalen, de hal en/of buiten allerlei activiteiten om het verhaal of het thema verder te ontdekken. Kijk maar eens rustig rond en kies wat bij jou past.
  • Om 10.30 uur gaan we naar de kerkzaal voor een korte viering.
  • Rond 11.00 uur sluiten we de kliederkerkochtend af met koffie, thee, limonade en iets lekkers

Meer informatie over Kliederkerk? Heidi.ebbers@pgaalten.nl 

Volgende Kliederkerk is op zondag 28 juni

Godly Play:

De Protestantse Gemeente Aalten heeft een prachtig Godly Play ruimte in zaal 5 van Elim. Bij Godly Play worden (Bijbel)verhalen verteld met vertelmateriaal op een creatieve en speelse manier. De open vragen die na het spel gesteld worden helpen om je te verwonderen: ‘Wat vind jij het mooist in dit verhaal?’ ‘Wat zou het belangrijkste kunnen zijn?’ en ‘Waar gaat dit verhaal over jou?’

Na het verwonderen mag een ieder op zijn of haar eigen manier aan het werk. Waarna we gezamenlijk afsluiten door te vieren.

Na de meivakantie start er een nieuwe activiteit, Rijk van Verwondering, waarbij Godly play
centraal staat.

Meer informatie over Godly play? Heidi.ebbers@pgaalten.nl en godlyplay.nl

Vakantie!

Wat klinkt dat toch heerlijk. Eventjes helemaal vrij! Vakantie komt van het Latijnse woord vacare, dat betekent vrij zijn voor, tijd en ruimte hebben voor iets anders. Nieuwe dingen ontdekken, lekker buiten spelen, knutselen of zwemmen. Genieten van de grote geschenken, van Gods schepping!

Rijk van Verwondering

Bij het Rijk van Verwondering hebben we in de afgelopen weken het verhaal van de Schepping beleeft. We luisterden naar het Godly Playverhaal van de grote geschenken en we verwonderden ons samen over het verhaal. Een ieder ging op zijn of haar eigen manier aan het werk met of over het verhaal en we vierden samen.

In de weken erna stond er telkens een ander thema rond de schepping centraal. Zoals het geschenk van de rustdag. We ontdekten dat iedereen op een andere manier tot rust komt. De één door rustig te liggen en/of te mediteren, de ander door lekker actief te spelen. Beide dingen hebben we natuurlijk uitgeprobeerd!

Ook zijn we op pad geweest om de schepping te ontdekken door de luisteren, te kijken en te voelen. We werden stil om bewust te luisteren welke geluiden er om ons heen waren: vogels, het stromen van de beek, de wind… Maar ook stemmen van mensen, een fatbike en auto’s. We gingen op zoek naar mooie en lelijke dingen en ontdekten dat dit voor iedereen anders is. We aaiden en knuffelden de dieren bij de kinderboerderij en genoten van de warme zon en de koele wind.

We ontdekten dat we zelf ook konden scheppen, iets (nieuws) konden maken. En samen maakten we de kopij voor deze Andersumme. Op de foto’s zie je de creaties van Jette, Ties, Nienke, Noore en Elin.

De reeks over de schepping werd afgesloten door samen het grote geschenk van het water te vieren bij Bahia. Een gezellige afsluiting van een mooi seizoen van Rijk van Verwondering! We houden nu even vakantie en na de vakantie gaan we weer verder met nieuwe verhalen.

Doe jij ook (weer) mee met Rijk van Verwondering?

‘Het Rijk van Verwondering? Wat is dat?’ zul je je misschien afvragen… Eerlijk gezegd weet ik dat ook niet precies. Maar het lijkt me heel leuk om samen met jou (verder) op zoek te gaan, op ontdekkingstocht. En dat ‘op zoek gaan’ doen we door verhalen met elkaar te delen, creatief bezig te zijn, samen te spelen en samen te vieren. En natuurlijk door ons te verwonderen! En wie weet ontdekken we zo (stukjes van) het Rijk van Verwondering. En misschien ontdek je ook nog iets over jezelf, over mensen, over God…Dat weet ik niet, dat weet jij alleen.

Voor wie?       Kinderen van de basisschool

Wat?                Rijk van Verwondering

Waar?              Zaal 5 Elim

Hoe laat?        Vanaf 14.00u inloop (na schooltijd), start om 14.30u tot ongeveer 16.30u

Wanneer?       Op maandagmiddag

Opgave:          Stuur een mailtje of appje naar Heidi (zie bovenaan deze Andersumme)  

Kun jij niet op maandag (en/of vanaf 14.30u) maar wil je wel graag meedoen? Stuur een mailtje of appje naar Heidi en dan kijken we of we een tweede groep kunnen starten op een andere middag/ander tijdstip.